V súvislosti s návštevou pápeža Františka na Slovensku bol riaditeľ Slovenského historického ústavu v Ríme Daniel Černý pozvaný do televízie TV2000 patriacej Talianskej biskupskej konferencii (CEI).

Pán riaditeľ ponuku prijal a od nedele 12. do stredy 15. septembra účinkoval v relácii Il diario di papa Francesco, ktorú moderoval Gennaro Ferrara. Spolu s ním sa striedali viacerí hostia, medzi nimi aj pani Edita Filadelfiová, zástupkyňa veľvyslanca Slovenskej republiky pri Vatikáne, vatikanista Luigi Accatoli, rektor Lateránskej univerzity Vincenzo Buonomo, zástupca vedúceho vatikánskeho Dikastéria pre komunikáciu Alessandro Gisotti a mnohí ďalší.

Šesť niekoľko hodín trvajúcich blokov, ako aj tlmočenie niektorých vstupov vrátane liturgie z Prešova, boli plné úprimnej snahy prezentovať krásy našej vlasti a ľudí, ktorí v nej žijú.

Ďakujeme za prejavenú dôveru, výnimočnú skúsenosť a vynikajúcu príležitosť prezentovať Slovensko a náš ústav. Jednotlivé relácie si môžete pozrieť na nasledujúcich odkazoch.

Kontakt

Tajomník

Pavol Demjanič
E-schránka: tajomnik@shur.sk

Návštevy alebo výpožičky z knižnice je potrebné vopred dohodnúť cez elektronickú poštu.

Sídlo

Slovenský historický ústav v Ríme
Černyševského 27
851 01 Bratislava
Slovenská republika

IČO: 42359368
DIČ: 2024058806

Rímske sídlo

Istituto Storico Slovacco di Roma
Via della Conciliazione, 44
00193 Roma
Italia

Codice fiscale: 96561540582

Ochrana osobných údajov